22 Temmuz 2015 Çarşamba

Php ile Üye Girişi, Kayıt Formu ve Admin Paneli Oluşturma

Giriş Formu
Üye giriş formunda öncelikle tasarım için bootstrap kullanılmıştır.

Giriş kısmında kullanıcı adı ve şifre isteyerek girilen bilgilerin doğruluğu için veritabanına sorgular gönderilmiştir. Giriş kontrolu için giriskontrol.php dosyasına aşağıdaki kodlar yazılmıştır.


Üye Ol
Giriş kontrolu yapıldıktan sonra üye ol kısmı için tasarım ve php kodları yazılmıştır.

Üyelik için tasarımda bootstrap kullanıldı. Ve girilen verileri veritabanına kayıt etmekiçin gerekli kodlar kayit.php dosyasına yazıldı.


Şifremi Unuttum
Üyelik kısmı bitiikten sonra kayıtlı olan kullanıcının yeni şifte alması için şifremi unuttum kısımları yapılmıştır.


Şifremi Unuttum kısmında email istenilerek yeni şifre rasgele bir sayı olarak kullanıcının mail adresine mail günderilmesi ile sağlanmıştır.

Anasayfa 
Giriş yapmayan kullanıcıların anasayfaya girmek istediklerinde hata mesajı modal yöntemi ile sağlanmış olup kullanıcıyı giriş yap kısmına yönlendirilmesi sağlanmıştır.


Anasayfaya tıklanıldığında modal kodları devreye girip ekranda üsteki gibi hata mesajı verecektir.

ADMİN PANELİ

Admin panelinde admin olarak giriş yapılıp üyerin tablosu, üyeler için gerekli işlemler, index anasayfasına kategori ve sayfa ekleme işlemleri için gerekli html ve php kodları yazılmıştır.

 İndex kısmında üye olan kişi için ise prifil hesap silme işlemler, bilgilerimi güncelle ve çıkış işlemleri için de gerekli  php kodları yazılmıştır. Aşağıda ayrıntılı bir şekilde bu kodlarımıza ve bootstrap ile yaptığımız tasarıma ulaşabilirsiniz.

Öncelikle üye olan kullanıcımızın anasayfa ve işlemlerini anlattıktan sonra admin paneline geçiş yapalım.

İndex Anasayfası
Bu sayfamızda üye olan kullanıcı giriş yaptığında ekrana gelecek olan sayfanın kodları yazılmışltır.
Üyeler Tablosu
 Kayıtlı olan üyeler diğer üyeleri görebilmesi için üyeler adında bir php dosyası oluşturulmuştur.uyeler.php dosya kodları:İletişim 
İletişim kısmında sizde kendi iletişim  adreslerinizi yazabilirsiniz. İletişim kısmını html ile veritabanındaki verilerle işimiz olmadığı için php kullanmadım.
iletisim.html kodları:

Hesabım kısmında ayrı ayrı profilim, bilgilerimi güncelle ve hesabımı sil kısımları yapılmıştır.

Admin Girişi

Admin olarak giriş yapıldığında ise ekrana admin paneli açılacaktır.
Admin panelinde üyelerin giriş yaptığında ekrana çıkan anasayfa, üyeler tablosu, anasayfaya eklenecek olan kategori ekle sayfası ve kategoriler tablosunu için kategorileri Göster kısmı yer almaktadır.

Üyeler Tablosu
Bu bölümde admin üyeler tablosuna erişerek üyeyi silme işlemini gerçekleştirebilecektir.

adminuye.php kodları:


Kategori Ekle
Kategori eklemek için öncelikle yukle adında bir veritabanı oluşturuldu ve içine kategoriler ve sayfalar adında iki tane tablo oluşturulmuştur.kategori.html kodları:


Kategori ismi yazıldıktan sonra gönderdiğimiz değer kategori.php dosyasına gidip oradan kategoriler tablosuna kategori ismini ekleyecektir.

kategori.php kodları;Sayfa Ekle
Sayfa ekle kısmında ise eklediğimiz sayfa kategori id sine bağlı olarak istediğimiz kategori içine eklenecektir.
sayfaekle.php kodları:


Eklemek istediğimiz sayfa ve içeriği sayfaekle-islem.php dosyasındaki kodlar ile ekleme işlemini gerçekleştirecektir.


Kategorileri Göster
Son olarak ise eklediğimiz kategori ve sayfaları hem görmek için hemde istediğimiz kategori yada sayafayı silmek için kategorileri göster kısmıda yapılmıştır.


kategorigoster.php kodları:Böylelikle Php ile Üye Girişi, Kayıt Formu ve Admin Paneli Oluşturma işlemlerimizi başarı bir şekilde bitirmiş olduk.

Programın dosyaların ve kodların tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu projede ve stajım boyunca yardımlarını esirgemeyen Aycan Bülbül Hocama teşekkür ederim...

10 yorum:

 1. merhaba arkadaşlar artık uzun uzun kod yazmaktansa tek tuşla her şeyi yapabilecegınız bır yonetım panelı var artık bu panel sayesınde erişim çok daha kolay adı da weeb admın bekliyorum sizide aramıza

  YanıtlaSil
 2. Uyelik veritabanı hatalı değil sadece kullanıcılar tablosu var içerde. Eğer uye olursanız çalıştığını göreceksiniz. Ve link de doğru dropboxta yüklüdür.

  YanıtlaSil
 3. hoca kayıt olurken hata veriyor nasıl yaparız? http://prntscr.com/jd2y2f

  YanıtlaSil
 4. Sevgili Muazzez; Mevcut paylaşılmış TR Karakter desteğiyle gördüğüm en güzel membership scripti. Her özelliği on numara çalışıyor. Ellerine sağlık. Yenilikler gelecek mi?

  YanıtlaSil